Jáhly

Jáhly jsou bezlepková super potravina plná zdraví prospěšných látek. Jsou zásadité a lehce stravitelné. Navíc mají díky vyššímu obsahu vlákniny nízký glykemický index, díky čemuž jsou vhodné i pro redukční dietu.

Jáhly patří mezi tradiční českou surovinu. Hodí se do slaných i sladkých receptů. V minulosti byly z našich kuchyní vytlačovány například rýží nebo těstovinami, které neobsahují ani polovinu zdraví prospěšných látek. Naštěstí se k nim postupně vracíme.

Z minerálních látek obsahují jáhly především hořčík, draslík, fosfor, křemík, železo, z vitaminů hlavně vitamin B1 a B2. Díky tomu podporují zachování a růst zdravých vlasů, zubů a nehtů; vitamin B je prospěšný naší kůži a železo pro správnou krvetvorbu.

Jáhly vznikají loupáním a leštěním prosa, kdy ve výsledku zůstává malá žlutá kulička o velikosti cca 1 milimetr. Jáhly se před konzumací musí uvařit, doba vaření je deset až patnáct minut. Vaření se můžete vyhnout použitím jáhelných instantních vloček, které jen stačí zalít horkou vodou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *