Salát z mořských řas

Tento recept je určen pro všechny, kteří se dosud zdráhali použít mořské řasy při vaření ve větší míře. Zatímco v Japonsku se řasy konzumují stejně jako zelenina zcela běžně, u nás jsou součástí jídelníčku spíše výjimečně. Mořské řasy jsou zásadotvorné a v obsahu potřebných minerálních látek předčí nejen zeleninu, ale dokonce i mořské ryby (více se můžete dozvědět v článku ZDE). Byla by tedy škoda se o jejich konzumaci ochudit. Pojďme si ukázat jednoduchý recept na jejich přípravu:

Ingredience:

Počet porcí: 5 – 6

Postup:

  1. Mořské řasy si odvážíme a namočíme do vlažné vody, kde je necháme minimálně po dobu jedné hodiny. Řasy během této doby nasají zpět vodu pozbytou sušením, mírně změknou a zvětší svůj objem. Ztratí částečně i svou typickou výraznou „mořskou“ vůni. Řasy můžeme namočit i přes noc.
  2. Namočené řasy po uplynulé době z vody vyjmeme a dáme je vařit v nové vodě. Na 30 g řas (suchých) použijeme cca 2,5 litru vody. Řasy vaříme asi 30 minut.
  3. Mezitím si nakrájíme mrkve na tenké proužky. Pokud máte škrabku julienne, použijte ji, vzniknou vám tak tenké dlouhé nudličky a zkrátí se i doba přípravy. My ji neměli a tak jsme naše silnější mrkvové proužky museli dusit o něco déle.
  4. Na sezamovém oleji lehce opražíme sezamová nebo i jiná semínka dle chuti. My jsme použili loupaná slunečnicová semena, která můžete vidět i na fotce nad receptem. Přidáme mrkvové proužky, kurkumu, jemně osolíme a orestujeme. Potom mrkev podlijeme vroucí vodou nebo vývarem, přiklopíme a necháme dusit, dokud se nám nezdá mrkev dostatečně měkká. Pokud jste však měli tenké julienne proužky nebo vám chutná mrkev takto křupavá, krok s podléváním a dušením můžete vynechat.
  5. Uvařené řasy ocedíme nebo vybereme cedníkem z hrnce. Horkou vodu nevylévejte, ale osolte ji a použije k uvaření těstovin dle návodu na jejich obalu.
  6. Řasy přidáme na pánev k mrkvi, promícháme a vypneme. Servírujeme spolu s makaróny. Na talíři si každý podle své chuti pokape salát sójovou omáčkou, šťávou z limetky nebo čímkoli jiným. Místo limetkové šťávy lze použít i jablečný nebo jiný ocet.

Dobrou chuť!

TIP: Tento recept je upraveným základním receptem k přípravě řas kombu (Laminaria japonica), který najdete ZDE. Tento recept si můžete kdykoliv upravit podle sebe přidáním dalších druhů zeleniny nebo koření.

Velmi oblíbená je i varianta se zázvorem a česnekem. Postup je stejný, jen namísto semínek použijete nasekané 2 stroužky česneku a spolu s mrkví přidáte na pánev šťávu z limetky a najemno nastrouhaný špalíček zázvoru. Mňam :).

Rady na nákup: Pokud vám řasy chutnají a používáte je v kuchyni tak často jako my, mohlo by přijít vhod i větší balení než 25 g. Řasy může zakoupit i v balení 250 g, 500 g a 1 kilogram.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *